Kinema panustab Rae valla liiklusturvalisuse kampaaniasse helkuritega

Helkuri kandmine on oluline, et mootorsõidukijuhid sind pimedal ajal märkaksid. Päevad on lühikesed, pime aeg järjest pikenev. Pimedal ajal on autojuhtidel jalakäijaid ja rattureid raske märgata. Kõige lihtsam viis end pimedal ajal nähtavaks teha, on kanda helkurit. Novembris on tõesti juba viimane aeg helkur välja otsida ja pimedas liikudes kasutusele võtta. Klassikaline helkur tuleb kinnitada sõidutee poole autotulede kõrgusele. Viimastel aastatel on lisandunud palju innovatiivseid lahendusi, mis pakuvad koos klassikalise helkuriga pimedal ajal liikudes tõhusat kaitset. Liiklusohutuse seisukohalt on kõik uudsed lisavahendid enda märgatavuse suurendamiseks väga head. Mõistlik on kanda korraga mitmeid eri funktsiooniga valgust peegeldavaid tooteid, millest üks peab kindlasti olema sertifitseeritud, kuna muidu ei pruugi olla tagatud jalakäija nähtavus vajalikult kauguselt. Helkuri vajalikkust teavad kõik, kuid liiga vähesed kasutavad seda.

Rae vald alustas novembrikuus helkurkampaaniaga, et pöörata erilist tähelepanu turvalisele liiklemisele ning tuletada meelde helkuri olulisust erinevate sihtrühmade seas. Kampaania raames jagatakse helkureid nii haridusasutuste ees kui ka erinevate alevike, külade bussipeatustes ja mujal. Jagajaid kohates haara helkur endale ja sõbrale.

Kinema jaoks on turvalisus alati väga oluline olnud. Me hindame koduvalla tegevust liiklusohutuse edendamisel ja aitame teadlikule liikluskäitumisele omalt poolt kaasa helkuritega, mida valla töötajad ringi liikudes jagavad.
Hooli endast ja teistest – kanna pimedal ajal helkurit!

Kinema – turvalisus algab uksest!

Jälgi meid
facebook
youtube