fbpx

Kevadine suurpuhastus garaažis

32 aastat kogemust
21 abivalmis tehnikut
16 00 hooldus- ja remonttööd aastas

Kevadhooaeg on saabunud, aeg on mõelda, kuidas muuta oma garaaž funktsionaalseks ja kutsuvaks ruumiks, olenemata sellest, kas soovid luua garaažist töötoa või lihtsalt natuke koristada ja organiseerida. Siin on mõned näpunäited, mis aitavad sul alustada!

Lase värske kevadine õhk garaaži

Enne koristamisse sukeldumist on oluline anda oma garaažile värsket õhku. Ava kõik aknad, uksed ja tuulutusavad, et tagada hea õhuringlus. Korraliku õhuringluse abil saad ruumist välja talvel kogunenud niiskuse ja seisva õhu. Avatud aknad ja uksed võimaldavad kevadise puhastusprotsessi käigus puhastamist vajavate asjade nägemise lihtsamaks.

Küüri, pühi ja pese

Kui ruum on õhutatud, on aeg asuda koristama. Alustuseks pese garaažiuks seestpoolt  seebilahuse ja pehme lapiga. Seejärel pühi põrandalt praht, nurkadest ämblikuvõrgud, vaata üle võimalikud kohad, kuhu tolm saab koguneda. Ära unusta puhastada garaažiukse ees olevat ala prahist ja kuivanud lehtedest. Pese põrand, et eemaldada kogu tolm ja mustus. Pese ka aknad ja tööpinnad. Koristamise käigus silma jäänud katkised tööriistad või roostes naelad või muu väärtuse kaotanud kraam viska ära.

Vabane segadusest

Nüüd on aeg likvideerida segadus ja vabaneda asjadest, mida sa ei vaja. Varu ruumi kõigi esemete sorteerimiseks. Jaga esemed kategooriatesse, näiteks mida soovid säilitada, mida soovid annetada, mis on mõistlik viia taaskasutusjaama ja mis on peab lihtsalt prügikasti minema. Selliselt saad hea ülevaate kõigist garaažis hoiustatud asjadest, mõistad, mis on katki, mittevajalik või pole pikalt kasutust leidnud. Kui kogu kraam on sorteeritud, süstematiseeri asjad, mille oled otsustanud alles jätta.

Süstematiseeri

  • Lõpuks paiguta asjad oma garaažis vastavalt huvidele või muude sulle sobivate kategooriate järgi.
  • Seinariiulid ja nagid on suurepärane võimalus spordivarustuse ja tööriistade riputamiseks. Hoia sageli kasutatavaid esemeid madalamatel riiulitel ja kõrgemal neid, mida kasutad vähem.
  • Sildista oma karbid, kastid, prügikastid ja riiulid, see aitab pikas perspektiivis korras hoida.
  • Kasuta ka lakke riputatavaid konkse näiteks suusavarustuse ja jalgrataste riputamiseks.  

Loodame, et need näpunäited aitavad sul alustada kevadhooaega puhtas ja korrastatud garaažis! Kui suurpuhastuse käigus selgub, et garaažiuks vajab hooldust või on mõni osa deformeerunud, siis saada päring: https://kinema.eu/hooldus-ja-remont/ või helista tasuta lühinumbril 12160 ja küsi nõu, kuidas toimida.