fbpx

Mis on läbikäiguuks ning millised on selle garaažiuksele paigaldamise plussid ja miinused?

32 aastat kogemust
21 abivalmis tehnikut
16 00 hooldus- ja remonttööd aastas

Läbikäiguuks on klassikaline hingedel uks, mis asetatakse garaažiukse sisse, et võimaldada kiiremat sisenemist garaaži, ilma garaažiust avamata.

Läbikäiguukse eelis on kindlasti mugavus – selle asemel, et iga kord tervet garaažiust avada, saab sisse-välja käia läbi tavalise ukse. Lisaks on läbikäiguukse kasutamine energiasäästlikum, sest laseb külmadel talvekuudel ruumist välja vähem soojust kui suure ukse asemel avada väike. Kindlasti pikendab läbikäiguukse kasutamine ka garaažiukse ja puldi eluiga.

Kui tunnete muret selle pärast, et möödakäijad teie avatud garaažist sisse  piiluvad, aitab väike läbipääsuuks suurendada privaatsustunnet.

Läbikäiguukse miinused

Kuigi läbikäiguukse paigaldamisel garaažiuksele on mõningaid eeliseid, ei pruugi see teatud olukordades olla parim valik.

Läbikäiguuks võib energiatõhusust kohati suurendada, kuid samas lisab läbikäiguukse lisamine rohkem avasid õhu sisse- ja väljapääsuks, kindlasti tuleb valida kvaliteetne uks ja uurida ukse tihendamise võimalusi.

Turvanõudeid eirates on võimalus garaažiust tõsiselt kahjustada kui korralikult sulgemata läbikäiguuks on vigastanud garaažiust selle avamisel. Kaasaegseid seadmeid ja ohutust jälgides saab seda vältida.

Läbikäiguuks muudab garaažiukse ebastabiilseks ja seab piiranguid ukse laiuse ja kõrguse osas.

Läbikäiguukse asemel Mandoor

Kõige kindlam on võimalusel lisada läbikäiguukse asemel garaažiukse kõrvale eraldi uks – Mandoor. Selline uks ei mõju halvasti garaažiukse stabiilsusele ega ruumi temperatuurile ent samas võimaldab kiiret sisse-välja liikumist. Ukse paneelid ja väljanägemise saab ühtlustada garaažiuksega.  

Uuri rohkem garaažiuste valimise kohta siit: Garaažiuksed